GUMBOHATCH® INSIGHTS #5

Strona główna Wiedza GUMBOHATCH® INSIGHTS #5

Lepsza kontrola nad procesem szczepienia przeciwko chorobie gumboro w wylęgarni? Teraz jest to możliwe!


Szczepienie przeciwko chorobie Gumboro w wylęgarniach jest powszechnie stosowane w produkcji drobiarskiej już od lat.  Szczepienie jest wykonywane in ovo albo w pierwszym dniu po wykluciu, zanim pisklęta zostaną umieszczone na fermie w potencjalnie skażonym środowisku.

Wykazano, że zapobieganie chorobie IBD na poziomie wylęgarni może prowadzić do lepszej ochrony szczepionkowej i zwiększenia skuteczności szczepienia.

Niemniej jednak w takim przypadku należy uwzględnić jedną konkretną kwestię: w jaki sposób producenci mogą być pewni, że pisklęta zostały prawidłowo zaszczepione? Innymi słowy, w jaki sposób wylęgarnia może potwierdzić, że szczepienia wykonano zgodnie z protokołem?

KONCEPCJA SZCZEPIENIA SMART

Aby w odpowiedni sposób rozwiązać tę kwestię, firma HIPRA opracowała SZCZEPIENIE SMART, czyli całkowicie nową i rewolucyjną koncepcję, która pomaga kierownikom wylęgarni kontrolować, analizować i certyfikować sesje szczepień.

Ta koncepcja SZCZEPIENIA SMART, która została w całości zaprojektowana, opracowana i wdrożona przez firmę HIPRA, łączy trzy wzajemnie powiązane elementy: wysoce innowacyjne szczepionki, narzędzia do szczepienia oraz oprogramowanie do zarządzania szczepieniami.

1. WYSOCE INNOWACYJNE SZCZEPIONKI: szczepionka zawierająca chip RFID przymocowany do etykiety, który zawiera wszystkie informacje dotyczące szczepionki, takie jak jej nazwa, liczba dawek, partia produkcyjna, data ważności i indywidualny kod identyfikacyjny fiolki.

2. NARZĘDZIA DO SZCZEPIENIA: specjalne urządzenie do prawidłowego podawania szczepionki, którye zapewnia precyzję podczas całego procesu szczepienia, niskie koszty utrzymania dla personelu wylęgarni i identyfikowalność procesu szczepienia.

3. OPROGRAMOWANIE DO ZARZĄDZANIA SZCZEPIENIAMI: oprogramowanie do szczepień HIPRAlink®, które gromadzi wszystkie informacje na temat procesu szczepienia, zapewniając identyfikowalność, a także służy jako narzędzie do zarządzania, zarówno dla lekarzy weterynarii, jak i kierowników wylęgarni, umożliwiając planowanie, kontrolę i analizę procesu szczepień.

Dzięki SZCZEPIENIU SMART wszystkie dane dotyczące szczepienia są automatycznie gromadzone podczas procesu szczepienia i mogą zostać przekazane do producenta w sposób całkowicie transparentny.

Dlatego dzięki SZCZEPIENIU SMART producent może mieć całkowitą pewność, że pisklęta zostały zaszczepione w wylęgarni zgodnie z protokołem zapobiegania IBD.

 


© Laboratorios Hipra, S.A. All Rights Reserved.
No part of these contents may be reproduced, copied, modified or adapted, without the prior written consent of HIPRA.

 

The contents of this page are country specific and aimed specifically at prescribing veterinarians.

This product is not available in {{ preferredCountry.title }}.

You will be redirected to our global site. Click on continue to visit our global site (available in English).

Confirm that you are a veterinary professional:

This product is not available in {{ countrySelect.title }}.

You will be redirected to our global site. Click on continue to visit our global site (available in English).

  • I am a veterinarian (otherwise please contact a veterinary professional)

Select your country:

Country {{countrySelect.title}}
  • Global (available in English)
  • {{country.title}}